Finanse mają się zgadzać

Zapraszamy do udziału w projekcie pt. „Finanse mają się zgadzać czyli ekonomia i finanse dla dzieci i młodzieży”, który powstał z myślą o edukacji ekonomicznej uczniów szkół podstawowych.
W projekcie udostępniamy 30 krótkich filmów edukacyjnych, gdzie nasi bohaterowie – uczniowie szkoły podstawowej – rozmawiają z dziennikarzem na tematy związane z ekonomią i finansami. Zadają pytania, odpowiadają o swoich doświadczeniach i wspólnie zastanawiają się nad różnymi aspektami wiedzy ekonomicznej – takiej praktycznej i potrzebnej na co dzień. Podane w ten sposób treści są atrakcyjne i zrozumiałe. Filmy mogą stanowić doskonałe źródło wiedzy. Reszta informacji jest dostępna po kliknięciu ,,Czytaj więcej”.


Dzięki filmom dzieci dowiedzą się na co zwracać uwagę, wydając własne pieniądze, po co płacimy podatki, jak kupować z głową oraz dlaczego warto oszczędzać. Poza tym przekażemy wiedzę nt. funkcjonowania gospodarki i budżetu państwa. Dzieci dowiedzą się, na co zwracać uwagę, kiedy będą w przyszłości chciały otworzyć własną firmę, zatrudnić się i negocjować z pracodawcą. Dzięki naszym filmom dzieci zdobędą podstawową wiedzę ekonomiczną, która stanowi fundament dobrego, zdrowego i mądrego funkcjonowania w dorosłym świecie😊

Filmy podzieliliśmy na 3 kategorie wiekowe dla klas 1-3, 4-6 oraz 7-8. Każdy blok ma swoich bohaterów – dzieci w wieku tych, do których jest skierowany (czyli w filmach dla klas 1-3 bohaterami są dzieci w wieku uczniów klas 1-3). Po obejrzeniu każdego filmu można go ocenić w ankiecie i pobrać prezent. Staraliśmy się, aby prezenty były atrakcyjne dla uczniów – z pewnością będą dobrym uzupełnieniem lekcji lub umilą czas wolny dzieci.

Filmy oraz szczegóły projektu dostępne są na stronie www.finansemajasiezgadzac.pl.
Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Z poważaniem,

Anna Głowacka

Skip to content