Film z otwarcia minilaboratorium

Z ogromną satysfakcją jeszcze raz informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie zwycięzców II ogólnopolskiej edycji rywalizacji pod hasłem: ,,Koloratorium” zorganizowanej przez FFiL Śnieżka SA i tym samym zdobyliśmy nagrodę I Stopnia – minilaboratorium o wartości 30000 zł, której otwarcie odbyło się 22 kwietnia 2021r. w obecności  Pana Wójta Gminy Kamionka Wielka Andrzeja Stanka oraz Pani Dyrektor Doroty Kupiec. Szczególnie dziękujemy koordynatorowi projektu – Pani Beacie Koziak oraz nauczycielowi biologii i chemii – Pani Jadwidze Borgosz wspomagającej koordynatora projektu. Konkurs składał się z dwóch etapów. Więcej informacji po kliknięciu ,,Czytaj więcej”.

W pierwszym etapie zdobywaliśmy punkty za przeprowadzenie dziesięciu lekcji, na których wykonywaliśmy doświadczenia, rozwiązywanie quizów, krótkie prace literackie na temat ,,Powstanie tajemniczego stworka – opis z miejsca zdarzenia” oraz prace plastyczne przedstawiające portret pamięciowy tajemniczego stworka z gry ,,Śladami pierwiastków tajemnicy”. W etapie drugim – finałowym – szkoły miały za zadanie nagrać film 100 sekundowy – zapowiedź wideo opracowaną na podstawie następującego wprowadzenia: ,,Miasto Kolorów to miejscowość, która słynie z wielu chemicznych odkryć. Podczas jednego z eksperymentów w miejskim laboratorium zdarzył się wypadek. W wyniku tego zdarzenia powstał stworek, który teraz zagraża mieszkańcom. Na miejsce przybywają detektywi. Ci wnikliwi, młodzi ludzie za pomocą swojego doświadczenia i znajomości chemii muszą dowiedzieć się, co dzieje się w laboratorium”.

Podczas przemówienia Pan Wójt Gminy Kamionka Wielka skierował słowa uznania i gratulacje Rodzicom uczniów zwycięskiej drużyny, podkreślając ,,Adresuję je do Państwa tym bardziej, iż wspólnie z nauczycielami i Waszymi pociechami – uczniami – stanęliście przed wyzwaniami, które nikt nie przewidział. Zdajemy wymagający egzamin działania, pracy i uczenia się w tak trudnych tygodniach i miesiącach znaczonych ograniczeniami wywołanymi przez pandemię koronowirusa”.

Drodzy Uczniowie, serdecznie zapraszamy na film z otwarcia nowej pracowni biologiczno-chemicznej w naszej szkole – https://www.youtube.com/watch?v=4CXqR857JkA

Skip to content