Ogólnopolski Program Edukacji Ekologicznej Drużyna SIR PET-ERA

Trwa rekrutacja do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej Drużyna SIR PET-ERA, który ma na celu edukację ekologiczną uczniów w zakresie segregowania odpadów. Jeśli Wasza szkoła jeszcze nie zgłosiła się do udziału w programie to zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego: www.druzynasirpetera.pl.

1000 szkół podstawowych, które jako pierwsze odeślą swoje zgłoszenia do udziału w programie, otrzyma bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych do realizacji zajęć lekcyjnych.

Ogólnopolski Program Edukacji Ekologicznej Drużyna SIR PET-ERA to całoroczna zabawa i edukacja dla uczniów z całej Polski! SIR PET-ER to bohaterski przywódca Drużyny Obrońców Środowiska, który zachęca dzieci z klas I-III do włączenia się do działań poprzez realizację eko-wyzwań oraz dla klas IV-VIII poprzez włączenie się w budowę eko-stacji edukacyjnych na terenie placówki.

Akcja realizowana jest przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. we współpracy z PepsiCo Polska. Jest to element większego projektu edukacyjno-społecznego pod nazwą Re_kologia.

Rekrutacja odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza on-line na stronie www.druzynasirpetera.plNa zgłoszenia czekamy do 15 października. Lista zakwalifikowanych placówek zostanie opublikowana na stronie programu, po zakończeniu rekrutacji.

W skład bezpłatnego pakietu edukacyjnego dla szkół wchodzą:

           scenariusze krótkich zajęć na temat segregacji odpadów, z podziałem na klasy 1-3 oraz 4-8,

           plansze edukacyjne,

           karty pracy z eko-wyzwaniami dla młodszych uczniów,

           plakaty wyzwań z naklejkami

           oraz materiały do budowy stacji edukacyjnych na terenie szkoły.

Start programu w szkołach przewidujemy na listopad (wówczas do szkół, które zgłosiły się do programu dotrą materiały edukacyjne).

Serdecznie zapraszamy do Drużyny SIR PET-ERA. Wierzymy, że edukacja ekologiczna jest ważnym elementem działań także Waszej Szkoły oraz że dotrzemy z komunikatem edukacyjnym do szerokiego grona odbiorców (poprzez uczniów, także do ich rodzin) i będziemy utrwalać prawidłowe postawy w zakresie segregacji odpadów opakowaniowych.

Więcej informacji uzyskają Państwo dzwoniąc pod numer infolinii +48 22 885 60 99 lub 512 158 035 oraz pisząc na adres e-mail kontakt@druzynasirpetera.pl.

Z poważaniem,

Zespół Obsługi Akcji edukacyjnej Drużyna SIR PET-ERA

Skip to content