Uczymy się ratować ludzkie życie

W dniu dzisiejszym wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w bardzo potrzebnych zajęciach dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i właściwego reagowania podczas wypadków. Zajęcia z uczniami poprowadził major Straży Granicznej Pan Grzegorz Kaim. W swojej jednostce pełni on również funkcję ratownika medycznego, dlatego też temat udzielania pierwszej pomocy jest mu szczególnie bliski. Uczniowie mogli nie tylko w teorii poznać sposoby resuscytacji, ale również przećwiczyć je na fantomach i kolegach. Mogli dowiedzieć się w jakiej kolejności udzielać pomocy poszkodowanych w czasie tzw.wypadków masowych. Uczniowie również dzielili się swoją wiedzą na ten temat , biorąc aktywny i czynny udział w zajęciach.Na koniec wszyscy zgodnie orzekli , że takie zajęcia są bardzo ważne, gdyż można zapomnieć np.jak nazywa się jakaś wyżyna w Azji,ale brak wiedzy na temat ratowania ludzkiego życia nie wchodzi w grę.