W teatrze

Dzisiaj uczniowie klas VI – VIII udali się do teatru ,,ARTENES” na spektakl pod tytułem ,,Balladyna”. Ballada to wierszowany utwór liryczno-epicki, w którym obecne są motywy fantastyczne, czerpiący często z legend i podań ludowych. Mogliśmy zobaczyć, jakie ważne problemy porusza ten dramat – problem władzy, miłości, śmierci, walki dobra ze złem, relacji rodzinnych, winy i kary, sprawiedliwości, moralności oraz natury człowieka. 

Czytaj dalej

Konkurs „Kierunek – Bezpieczeństwo”

Uczniowie klasy czwartej oraz podopieczni szkolnej świetlicy pod opieką Pana Damiana Leśniaka wzięli udział w ogólnopolskim konkursie ,,Kierunek – Bezpieczeństwo” zorganizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego. Konkurs ten polegał na wykonaniu przez zespół pracy plastycznej przedstawiającej Peronowo, czyli miasteczka, w którym mieszka nosorożec Rogatek – bohater Kampanii Kolejowe ABC wraz ze swoimi przyjaciółmi.

Czytaj dalej

1000 pierwszych organizatorów

Drodzy Uczniowie, zostaliśmy laureatem konkursu CodeWeek „1000 pierwszych organizatorów”! Na czym polegał ten konkurs? Wystarczyło zarejestrować swoją inicjatywę na mapę CodeWeek, a następnie przekazać link do swojego wydarzenia za pośrednictwem formularza konkursowego. Liczył się refleks, bo nagrody przewidziane były dla 1000 pierwszych organizatorów inicjatyw. Było o co walczyć! Jako zwycięzcy otrzymaliśmy pakiety 10 gier CodyRoby wraz ze specjalną taśmą, która pozwoli przenieść planszę do gry w dowolne miejsce i powiększyć jej rozmiar. Już niedługo wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mogli dowiedzieć się, na czym polega gra CodyRoby!

Czytaj dalej

Karnawał w klasach młodszych

W karnawale dookoła wielkie bale.!Gdy orkiestra pięknie gra, dobry humor każdy ma! Bal maskowy, bal maskowy jest naprawdę pomysłowy, można przebrać się za jeża, krasnoludka lub rycerza…..  Całe mnóstwo rycerzy, piłkarzy , księżniczek i różnego rodzaju zwierzątek można było dostrzec na dzisiejszym balu klas młodszych. Były wspólne pląsy,śpiewy ,pizza, pączki i coca cola, bo w końcu jak karnawał to na bogato.

Czytaj dalej

W karnawale czas na bale

Karnawał w pełni. Czas balów i zabaw. Dzieci i młodzież uwielbiają takie wydarzenia i czekają na nie z zapartym tchem. Dzisiaj w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla klas IV–VIII. Był to czas radości i uśmiechów! Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Były pociągi, korowody, kółeczka i  tańce w parach.  W czasie przerwy uczniowie mieli  czas na poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Niestety, radosna zabawa musiała się skończyć. Zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zabawy.

Czytaj dalej

Zarządzenia i uchwały dotyczące rekrutacji

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z zarządzeniami, uchwałami Rady Gminy i Zespołu Obsługi Szkół, a także harmonogramem i dokumentacją związaną z rekrutacją do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2023/24. W razie pytań prosimy dzwonić na numer szkoły 184439561 lub 184436416 zarzadzenia zosz-2 UCHWAĹ A II ETAP PRZEDSZKOLA-1  UCHWĹ A II ETAP KLASY PIERWSZE-1 Rekrutacja do klasy I -2022 Rekrutacja do oddziału przedszkolnego – 2021 Potwierdzenie woli przyjęcia Klasa I Harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej Harmonogram rekrutacji do oddziału przedszkolnego  

Czytaj dalej
Skip to content