Rzecz o naszej noblistce Wisławie Szymborskiej

Uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pod okiem  pani bibliotekarki mgr Moniki Kłębczyk. Tematem tych zajęć była zbliżająca się setna rocznica urodzin naszej noblistki Wisławy Szymborskiej. Najpierw obejrzeli krótki film o życiu i twórczości poetki, a potem tworzyli jej portrety , a właściwie karykaturki obrazujące noblistkę. Byli też tacy, którzy podjęli się ułożenia limeryku. Poetka była również wspominana przez ósmoklasistów jako autorka wiersza o liczbie  Pi, który niedawno czytali podczas święta Ludolfiny.

Czytaj dalej

Świąteczne Kartki Dobroczynne

Wielkanoc to bardzo wyjątkowy czas. W dniach 30.03. – 05.04.2023 r. będzie możliwość zakupu Świątecznych Kartek Wielkanocnych. Kartki, które oferujemy, są wyjątkowe i  niepowtarzalne, a co najważniejsze wspierają działalność Stowarzyszenia SURSUM CORDA. Dochód z akcji przeznaczony będzie na leczenie chorych i niepełnosprawnych Podopiecznych. Koszt kartki z kopertą to 3 zł. Zachęcamy do zakupu, bo wraz z wysłaną kartkę przesyłamy w świat cząstkę dobra i optymizmu. Ten cenny dar z pewnością zauważą i docenią nasi bliscy i znajomi! Akcję przeprowadza p. Damian Leśniak – opiekun Samorządu Uczniowskiego.

Czytaj dalej

Poznajemy bank centralny- gry planszowe

Jeszcze na podsumowanie projektu ” Złote Szkoły NBP” ambasadorzy poprosili uczniów klasy IV i VI do wykonania gier planszowych, których głównym celem było wykonanie takich zadań , aby szczęśliwie dotrzeć do Narodowego Banku Polskiego, Była to zarazem ewaluacja poznanych informacji o banku centralnym. Dzieci grając potem w te przygotowane przez kolegów gry miały super zabawę i dodatkową wiedzę, którą mogli jeszcze wcześniej nie przyswoić. Złożone gry posłużą również innym uczniom szkoły.

Czytaj dalej

Poznajemy bank centralny- spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą

W ramach doskonalenia warsztatu uczniowskiego wybraliśmy się na spotkanie z założycielką, a zarazem właścicielką firmy Bobo, Panią Barbarą Bednarz. Firma ta zajmuje  się szyciem pluszaków dla milusińskich, jest również sponsorem naszych szkolnych konkursów. Chcieliśmy zapytać skąd wziął się pomysł na taki rodzaj biznesu, na jakie problemy napotyka Pani prowadząc firmę, skąd czerpie pomysły na nowe wzory, a także jakie są rokowania firmy na najbliższe lata. Czy pani musiała orientować się w zagadnieniach ekonomicznych w celu założenia i prowadzenia takiego biznesu.

Czytaj dalej

Poznajemy Bank Centralny- z wizytą w WSB w Nowym Sączu

W ramach warsztatu uczniowskiego „ Poznajemy Bank Centralny” udaliśmy się do Wyższej Szkoły Biznesu- Nacional Luis University w Nowym Sączu, aby zaczerpnąć wiedzy u wybitnych lokalnych ekonomistów. Umówiliśmy się na spotkanie z Jego Magnificencją Rektorem Panem profesorem Dariuszem Woźniakiem na krótki wywiad, bowiem na zawiłych zagadnieniach ekonomii zna się On jak mało kto. Uczelnia ta znana jest zarówno w Polsce jak i na świecie. Wiemy z doniesień medialnych, że jej absolwenci pracują w różnych ważnych instytucjach ekonomicznych i państwowych w wielu miejscach na kuli ziemskiej. Na spotkanie wybraliśmy się z naszą panią koordynator Małgorzatą Kuligowicz, która w tej uczelni podnosiła swoje kwalifikacje z dzieciny zarządzania. (Olka) Po krótkim spacerze po uczelni udaliśmy się na przeprowadzenie wywiadu z Panem Rektorem .

Czytaj dalej

Gratulujemy Wiktorii oraz Izabeli

2045 prac oceniło jury konkursu plastycznego Sądeckich Wodociągów „Woda życiem i magią”. O nagrody rywalizowali autorzy i autorki prac m.in. z Gdańska, nadmorskiej gminy Choczewo, Bydgoszczy, Piotrkowa Trybunalskiego, Wieliczki, Krakowa, gminy Szaflary, Świętna (województwo wielkopolskie), Krynicy-Zdroju, gminy Limanowa, gminy Gorlice, gminy Łukowica, gminy Łososina Dolna, gminy Korzenna, gminy Stary Sącz, gminy Kamionka Wielka, gminy Nawojowa, Nowego Sącza. Nasze uczennice: Wiktoria Gołyźniak z klasy 1 i Izabela Orzeł z klasy 2 zdobyły wyróżnienia, otrzymały dyplomy i zestawy klocków lego. Gratulujemy!

Czytaj dalej
Skip to content