,,Wiem, czym oddycham”

Podczas kampanii społecznej Avivy ,,Wiem, czym oddycham” na mapie Polski pojawiło się dodatkowo 400 czujników jakości powietrza. Cieszymy się, że akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności wspólnie skierowaliśmy uwagę na problem walki ze smogiem.

Na zakończenie kampanii proponujemy zajęcia online dla uczniów szkół podstawowych. Lekcje skierowane są do całych klas i mają na celu pomoc w edukacji ekologicznej. Szczegółowe informacje po kliknięciu ,,Czytaj więcej”.

Na najbliższych zajęciach poruszone zostaną dwa bardzo istotne tematy:

  • Z czego składa się powietrze? – w tej części uczniowie dowiedzą się, jakie są składniki powietrza,
  • Zanieczyszczenia powietrza – tutaj edukatorzy z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej przeprowadzą doświadczenia fizyczno-chemiczne wyjaśniające zasady tworzenia się smogu.

Zajęcia online odbędą się 12 października (wtorek). Zapisów można dokonać klikając poniżej:

Zajęcia dla dzieci z klas 0-3, godz. 10:00

Zapisz dziecko (klasy 0-3)

Zajęcia dla dzieci z klas 4-8, godz. 11:00

Zapisz dziecko (klasy 4-8)

W celu zagwarantowania miejsc na lekcji online należy dokonać bezpłatnej rezerwacji na konkretny termin i wybraną godzinę. Każdy uczeń zainteresowany zajęciami musi dysponować urządzeniem z dostępem do Internetu oraz zalogować się do platformy używając swojego lub rodziców adresu e-mail. W przypadku wspólnej partycypacji większej grupy wystarczy, aby rejestracji dokonał nauczyciel prowadzący.

Skip to content