Dzień Strażaka

Na początku maja obchodziliśmy Dzień Strażaka. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały z tej okazji prace plastyczne oraz jutro odwiedzą Państwową Straż Pożarną.

Uroczystości związane z obchodami są m.in. okazją do: nominacji na wyższe stopnie oficerskie i aspiranckie, wręczenia cywilnych odznaczeń dla wyróżniających się w służbie strażaków: „za Długoletnią Służbę”, „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, również dla osób, które w sposób szczególny wspierały działalność ochrony przeciwpożarowej. Nierzadkim elementem oficjalnych uroczystości jest wręczenie wojskowego medalu „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, nadawanego przez Ministra Obrony Narodowej. Jest to okazja do zaprezentowania sprzętu straży pożarnej i umiejętności strażaków.

Po oficjalnych uroczystościach następuje część artystyczna, podczas której odbywają się konkursy lub zawody np. pomiędzy jednostkami pożarniczymi z różnych miast, w których biorą udział zarówno strażacy z Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Częstym akcentem jest udział młodzieży czy zespołów muzycznych.

Skip to content